ZMY200-100-05_b

Kar zincirleri, tekerleğin boşta dönmesine ve istemsiz kaymalara karşı en iyi korumadır. Fakat kar zincirleri, kış lastiklerinin yerine geçemez. Çünkü zincirler sürüş akslarının üzerine konulur. Arabanın yolu tutması için yeterli değildir.

Aks:Otomobil gibi ulaşım araçlarında, kendisine bağlı tekerlek ya da makine konstrüksiyonlarında taşıdığı dişli çarkları, desteklemekle görevli elemanları için kullanılır.

Halat Zincirler

Halat zincirler özellikle kar zincirlerine alternatiftirler, fakat sadece herşeyi kendileri yapmaktan hoşlananlar içindirler. Bir halat zincir setini uygun fiyata alabilirsiniz, fakat takması çok zordur ve 2 saate kadar zamanınızı alabilir. Biraz daha fazla ödeyip çelik halka zincirler almanız daha uygun olur.

Çelik Halka Zincirler

Çelik halka zincirler halat zincirlere göre biraz daha pahalıdır ama onlardan çok daha konforludurlar. Tekerleğin arkasına takmak çok daha kolaydır. Sadece çelik halka zinciri lastiğin üzerine koyun ve kancalayarak kapatın. Denemeler çoğu modelin lastiğe çok yapıştığını göstermektedir.

Hızlı Takma Sistemleri

Ne kadar kolay takıldığı söylenen sistemler oldukça pahalı olsa da ihtiyaç halinde en kolay takılanlar bu zincirlerdir. Ayrıca kışın tatile arabayla gitmeden önce bazı hazırlıkları yapılmalı. Öncelikle özel bir takma kafası her tekerleğin üzerine vidalanmalıdır. Halkaların bağlantılarının uzunluğunu da lastik boyutunuza göre ayarlamalısınız.