10
Son zamanlarda sıkça yapılan bir uygulama olan kaş kontürü,kalıcı bir uygulamadır.
Genellikle kaşaları seyrek olan insanlar bu yönteme başvururlar.
Kazalar sonucu bazı bölgelerde kaşı çıkmayan ya da kaş şekli yüz kapısına uygun olmayan insanların tercih ettiği bu yöntemin, uygun boya kullanılarak steril ortamda uygulanması durumunda vücuda ya da göz çevresine hiçbir zararı bulunmamaktadır.

Kaş kontürü kaşı seyrek veya kaş şeklini beğenmeyen kişilerin tercih ettiği ve kaş rengi ile uygun boyalar kullanılarak sağlıklı ortamlarda uygulanması durumunda istenilen sonucu veren son zamanların en çok tercih edilen makyaj uygulamasıdır.
Kaş kontürü vücut için zararsız boyaların kaş bölgesinde deri altına enjekte edilmesi yöntemiyle yapıldığı için bir nevi geçici dövme gibidir.

Bir nevi kaşa dövme yaptırmakla aynı şeydir.

Videolu Anlatım

http://www.izlesene.com/video/kas-konturu-uygulamasi-nasil-yapilir/7649206

Kaş kontürü yapmaya başlanmadan önce kişinin isteği doğrultusunda ve yüze en uygun olduğu gözlemlenen kaş şekli belirlenir. Sonrasında cilde uygun ve kişiye özel hazırlanmış olan iğne ve boyayla yüze uygun kaş şekli çizilir. Kaş kontürü için kullanılacak boyanın tamamen bitkisel ve içeriğinde insan sağlığına zarar verecek hiçbir kimyasal madde bulunmadığından emin olunmalıdır. Kullanılan iğneler mikrop kapma tehlikesi sebebiyle mutlaka tek kullanımlık ve kişiye özel olmalıdır. Kaş kontürü uygulaması sırasında kişi fazla acı hissetmez, dilenirse özel uyuşturucu spreyler vasıtasıyla bu bölge uyuşturulup acısız bir uygulama yapılabilir. Kaş kontürü teknik olarak dövme yaptırmaya benzese de deri altına giren iğnelerin boyutları ve kullanılan malzemelerin farklılıkları ile dövme gibi acı verici bir uygulama değildir. Kalıcı makyaj yapımı sırasında ufak dokunuşlar haricinde hiçbir şey hissetmezsiniz ve kısa süre içerisinde kaşınızın yeni görüntüsüyle karşılaşmış olursunuz.
Kaş kontürü uygulamasında kullanılan boya özel cihaz sayesinde deri altına işlenir ve hiçbir yan etki ya da tahriş gözlenmez. Uygulama sonrasında kaş bölgesi üzerinde ufak bir kabul oluşma ihtimali olsa da kısa sürede iyileşir. Kaş kontürü uygulaması sırasında tahriş az olacağı için kaş bölgesindeki kabuklanmada çok az olacaktır. Bu miktar sadece sizin anlayabileceğiniz kadar küçük olacaktır. Ayrıca uygulama sonrasında kaş bölgesine sık sık nemlendirici sürmek oluşan kabuğun atılmasını hızlandıracaktır. İyileşme sürecinde nemlendirici krem kullanılması kabuğun kolay atılmasında önem teşkil etmektedir. Bölgenin kuru kalıp kabuğun zamanından önce düşmesi bu nemlendirici sayesinde önlenir. Kaşın kabuk atımı sırasında hiçbir şekilde elle ya da herhangi bir aletle müdahale olmamalıdır. Aksi takdirde verilen şekil bozulur ve tahribatlar oluşabilir. Uygulama toplamda 2 veya 3 seansta tamamlanmış olur. Genellikle kaş kontürü uygulamasının ilk seansında kaş bölgesine kişinin istemiş olduğu ve yüz hatları ile uyumlu kaş modeli karar verilip uygulamaya geçilirken, daha sonraki aşamalarda eğer varsa kalan boşluklar doldurulup rötuşu yapılarak kaş son halini alır. Kaş kontürü uygulaması toplamda 20 gün içinde biter, kaş kullanıcının istediği şekle gelir ve son halini alır. Kabuk bağlama döneminde hafif koyu görünen renk iyileşme süreci tamamlandığında istenen renkte ve doğallıkta olur.